Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Taraftar ve Polis Savaşı

1

 

Mısır’ın ünlü futbol takımı Zemalek ile Enpi arasında oynanan futbol maçının ardından çıkan çatışmalarda 14 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Başkent Kahire’de dün akşam başlayan maçın 11. dakikasında Zemalek takımını destekleyen ve biletsiz maça girmek isteyen ‘Ultras Zemalek’ grupuna polis müdahale etti. Kulüp yetkilileri, güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu 20 taraftarın hayatını kaybettiği ve onlarca kişinin de yaralandığını duyurdu. Sağlık Bakanlığı ise ölü sayısınının 14 olduğunu açıkladı.

Mart 2013’te, Mısır’da en fazla şampiyon olan takım El-Ahli ile Port Said Kenti’nin El Mısri takımları arasında oynanan maçta seyircilerin sahaya inmesi sonucu çıkan çatışmada 74 kişi ölmüş, yüzlerce kişi de yaralanmıştı. Bu olayda stad kapılarının kilitlendiği ve ölen kişilerin yakın mesafeden vurulduğu anlaşılmıştı. Mahkemesi ise halen devam ediyor.