Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

TSK’dan fotoğraf paylaşımı

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir fotoğraf paylaşım sitesine yüklediği resimler büyük ilgi görüyor. Resimlerde zor şartlarda operasyonlara katılan askerlerin eğitimleri ve günlük yaşamlarından kesitler sunuluyor. Fotoğraflarda zor kış koşullarında kadın ve erkek askerlerin nasıl eğitim yaptıkları,operasyona nasıl çıktıkları ve nasıl yerlerde geceledikleri ayrıntıları ile paylaşıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) fotoğraf paylaşım sitesi ‘Flickr’daki resmi hesabından paylaştığı fotoğraflar nefes kesiyor. Fotoğraflar söz konusu fotoğraf sitesinde de büyük ilgi görüyor.

TSK YURT İÇİ OLAYLARI AÇIKLADI

Bitlis Tatvan’da, devam eden operasyonda 1 lav tanksavar silahı, 200 biksi fişeği, 2 Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 30 metre saniyeli fitil, iki adet hücum yeleği ve toprağa gömülü vaziyette plastik su deposu içinde bir ton

gıda maddesi ele geçirildi. Şırnak merkezindeki operasyonda; 1 Kalaşnikof piyade tüfeği, 4 roketatar mühimmatı, 104 kg amonyum nitrat, 1.250 m kablo, 1 büyük tüp, 11 piknik tüpü, çok sayıda büyük pil, 1 tonluk boş depo, 4 akü, 2 güneş paneli, 3 el yapımı patlayıcı düzeneği, 1 tuzaklanmış su sebili, 1 tuzaklanmış bidon, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda malzeme, ilk yardım malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi. Diyarbakır Hani-Lice’de, devam eden operasyonda dün 3 PKK’lı terörist yakalandı. Düzenlenen hava harekatı ile 3 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. 1 kalaşnikof piyade tüfeği, 1 kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 30 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 15 m kablo, tarım ilaçları, 3 el bombası, terör nitelikli ikiz plaka eylem istihbaratından aranan bir araç ele geçirildi. Bingöl Kiğı’daki operasyonda; PKK’lı 2 terörist yakalanırken 2 kalaşnikof piyade tüfeği, 8 kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 4 el bombası, 2 gündüz dürbünü, 1 büyük telsiz, 1 küçük telsiz, muhtelif dijital ve elektronik malzeme, 1 kar elbisesi, muhtelif yaşam ve ilk yardım malzemesi ve 8 kod tablosu ele geçirildi. Mardin Mazıdağı ve Derik’teki operasyonda 2 M-79 bombaatar silahı, 6 kg TNT, 4 roketatar mühimmatı, 20 roketatar sevk fişeği, 12 81 mm havan mühimmatı, 1 havan nişangahı, 2 pil bloğu, 2 ateşleyici düzenek, 600 m

kablo, 2 adet piknik tüpü, muhtelif yaşam malzemesi, 1 kutu fünye, 200 büyük pil, 400 m kablo, çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi ve ve 1 adet el yapımı patlayıcı düzeneği tespit imha edildi. Şırnak Güçlükonak’taki arazi aramasında; 500 biksi makineli tüfek fişeği, 1000 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirildi.

TSK: 10 PKK’LI TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre 22 Mart 2017 tarihinde Bitlis’in Tatvan İlçesi Anadere bölesinde hava destekli operasyon başlatıldı. ‘Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ömer Doğan’ adı verilen operasyon kapsamında, bugün icra edilen arazi araması sırasında 10 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada ayrıca, bugün Hakkari Şemdinli Derecik Biz Tepe bölgesinde çıkan çatışmada bir teröristin, teçhizatı ve bir tanksavar (TAS) silahı ile ölü olarak ele geçirildiği ifade edildi. TSK tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

“8’inci Kolordu Komutanlığı sorumluluk sahasında; Bitlis ili, Tatvan ilçesi Anadere bölgesinde 22 Mart 2017 tarihinde hava destekli ‘Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ömer Doğan Operasyonu’ başlatılmıştır. Bu kapsamda; 27 Mart 2017 tarihinde icra edilen arazi araması esnasında 10 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hâle getirilmiştir.

Bugün 27 Mart 2017 Hakkari Şemdinli Derecik Yeşilova Köyü Biz Tepe Bölgesinde Pusu görevi icra eden kol ile temasa giren teröristlerden bir tanesi, silahı, teçhizatı ve bir tanksavar (TAS) silahı ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.’

(AJANSLAR)