Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Türkkan’dan Tepki

Hayvanları Koruma Kanunun da değişiklik yapmak için hazırlanan yeni tasarı hakkında Çevre Komisyonuna katılan MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan, belediyelerin uygulamaya koyduğu hayvan barınaklarının içler acısı olduğu belirtti.

Hayvanların ormanlarda toplanması fikrinin de hayvanların katliamı demek olduğunu ifade eden MHP’li Vekil Türkkan, “Petshoplarda satışa sunulan hayvanların durumunun, ortaçağdaki esir pazarlarından bir farkı yok. Bir canavarın kediyi vahşice öldürmesi bu tasarının gündeme alınmasına neden oldu. Sayın Bakan bir gün herhangi bir belediyenin barınağına gidin. O kediyi vahşice öldürülmesinden farkı olmayan tablolar göreceksiniz” dedi.

Belediyelerin yaptığı hayvanlara eziyet haline gelmiş durumda diyen Türkkan,” Şimdiden Kandıra’dan feryatlar geliyor. İstanbul’dan ne kadar atılan hayvan varsa buraya getiriliyor. Bu kadar hayvanı orada bakacak imkân yok. Belgrad ormanı sahipsiz hayvanlarla dolu. Petshoplar hayvana eziyet yerleridir, oralarda 20. yüzyılın esir pazarı görüntüleri var” şeklinde açıklamalara yer verdi.