Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Veriler Samsung’a Emanet

1

 

Teknoloji devinin ürettiği bazı Galaxy marka taşınır cihazların Amerikan devlet kurumlarına ait gizli ağlar ve verilerin saklanmasında kullanılması için onay aldığı belirtildi. Telefon devi Samsung tarafından yapılan açıklamada Galaxy S5, Galaxy Note 4 ve diğer 7 akıllı telefon veya tablet bilgisayarın Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) ve Amerikan Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü arasında oluşturulan ortaklık ile onaylanarak, bu alanda tüketicinin hizmetine sunulan ilk cihazlar olduğu bildirildi.

Yapılan ortaklık sonucu verilen onay, ABD sınırları dahilindeki devlet kurumlarında her çeşit gizlilik derecesi bulunan bilginin muhafazasında bahsi geçen cihazların kullanılacağı anlamını taşıyor. Galaxy modeli elektronik cihazlarda güvenliğe önem veren müşteriler için Samsung tarafından geliştirilen KNOX yazılımı kullanılmakta. Teknoloji devi Google’da bu yıl içinde Samsung’un KNOX taşınır güvenlik yazılımlarının yeni nesil Android işletim sisteminde kullanılması konusunda anlaşma yapmıştı.