Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yeniden Flappy Bird

1

 

 

 

Android ve Apple iOS platformlarında yayınlandığı ilk gün yaratıcısına 500.000 dolar kazandıran ama sonra yaratıcısının ani ve tuhaf kararıyla yaşamına son verilen Flappy Bird, yeniden hayat buldu.

Flappy Bird, yetersiz grafiklerine rağmen ilginç oynanabilirliği, rekabetçi oyun yapısı ve keyif faktörü ile kısa süre içerisinde mobil oyunlar zirvesinin tepesine oturmuştu. Bununla birlikte Flappy Bird yaratıcısı Dong Nguyen, yayınlandıktan birkaç gün içerisinde yapımı pazardan çekmişti. Dong Nguyen, buna sebep olarak “İnsanların rekor kırma ve birbirlerine garipçe üstünlük sağlama çalışmalarından utanıyorum” beyanatıyla cevap vermişti. Flappy Bird, nihayet geri döndü. Yapım, öncelikle Amazon Fire TV kullanıcıları için yeniden dönüştürüldü. Üstelik Flappy Bird, her zamankinden de üstün çoklu oyuncu seçeneklerine sahip ve Amazon fire platformunda çoklu oyuncu turnuvaları düzenlenmeye başladı.

Yapımın, Eylül ayına kadar ek özelliklerle Apple iOS ve Android’ee geri dönmesi bekleniyor.