Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yurtdışı javasız sohbet

 

DostlarSohbet.Com yurtdışındaki gurbetçilerimizi de unutmadı ve vatan hasreti çeken sohbet severlerin bir arada olması için yurtdışı javasız sohbet ile karşınıza geldi.

Gurbetçi sohbet gibi başlıklar altında, yurt dışında yaşayan gurbetçilerimizin Türkiye özlemini bir nebze olsun giderebileceği sohbet odalarımız açılmıştır. Dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan, gurbetçi diye de tabir edilen gurbetçi chat kullanıcılarına yönelik bir birinden farklı tanıtıcı yazı-makale arama motorlarında çok sıkça karşınıza çıkmaktadır.

Özünde hepsi sitelerine kullanıcı kazanabilmek adına yazılmış yazılardır. Bu tanıtım yazıları içerisinde gayet güzel, imla kurallarına uygun yazıları bulmaksa oldukça güçtür. Aslında arama motorları yazılan yazıya göre sayfa sıralaması yapıyor olsa da, sitenin sağlık durumu da bu sıralamada oldukça etken bir faktördür. Şimdi diyelim ki; çok güzel bir Almanya sohbet başlığı altında yazı yazdınız. İmla kurallarına uygun, akıcı bir anlatım yani bir makalede olması gereken her şey var ama arama motorlarında hiç çıkmıyor ya da 50. sayfa da çıkıyor. İşte bu sitenin sağlık durumu ve genel gidişatta ki olumsuzlukların bir neticesidir.

Yaz aylarında tatil için ana vatan Türkiye’ye gelen gurbetçi dostlarımız, bu vesile ile sohbet siteleri içerisinde tanıştığı yeni arkadaşları ile reel ortamda da tanışma fırsatları olmaktadır. Örneğin ben bu vesile ile geçen yaz iki arkadaşımla birebir yüz yüze konuşma şansı buldum. Almanya’da çalışan Ferhat vede Müjgan isimli iki dostla bura da sohbet sitesinde tanışmıştım. 3 saat kadar misafirim oldular, beraber biraz gezdik yemek yedik. Hoş anılar bırakmıştı geçen yıl.