Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Zeki ve Mustafa Kadro Dışı

1

 

Gaziantepspor karşısında alınan 4-4’lük beraberliğin ardından teknik direktör Vahid Halilhodziç’in özellikle defans oyuncularını eleştiren açıklamaları ve ardından gelen iki şok kadro dışı gözleri bu operasyonun nedenlerine çevirdi. Kararın internet sitesi kanalıyla açıklanmasının ardından yönetim kanadı sessizliğini korurken, Mustafa Yumlu’nun kadro dışı bırakılmasıyla ilgili olarak ‘Kaptanlık tartışması’ iddiası ortaya atıldı. Onur Recep Kıvrak’tan sonra takımın ikinci kaptanı olan Mustafa Yumlu’nun, uzun süren sakatlığının ardından sahalara döndüğü Gaziantepspor maçında sahaya kaptan olarak çıkmak istediği ancak teknik Direktör Halilhodziç’in buna izin vermediği iddia edildi. Halilhodziç’in sahaya kaptan olarak Bosingwa’nın çıkmasına onay verdiği, Mustafa Yumlu’nun ise bu konudaki rahatsızlığını soyunma odasında dile getirdiği ileri sürüldü. Mustafa’nın bu tartışmanın ardından sahadaki olumsuz performansının da alınan kararda etkili olduğu vurgulandı.

Bordo mavili takımda bir başka iddia da, Gaziantepspor karşısında alan paylaşımı ve adam markajında bir türlü anlaşamayan, yenilen gollerde büyük hataları bulunan Mustafa Yumlu ve Essaid Belkalem’in maçın ardından soyunma odasında tartıştığı yönünde. Bu tartışma sırasında Zeki Yavru’nun da Mustafa’ya destek vermesi, takım içinde çeşitli gruplaşmaların olduğu yönünde algılandı. Oyuncularıyla Gaziantepspor maçının ardından soyunma odasında hiç konuşmayan ve tartışmaları sessizce izleyen Vahid Halilhodziç’in yönetimin kadro dışı bırakma kararına da sessiz kalarak destek verdiği belirtildi.

Soyunma odasında yaşanan bu iki gelişmeyi duyan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun da, Gaziantepspor maçındaki performansları nedeniyle sinirlendiği Trabzon kökenli iki futbolcunun yönetim toplantısında gündeme gelen kadro dışı bırakılmasına onay verdiği kulislere yansıyan haberler arasında yer alıyor.

Öte yandan yönetimin, teknik direktör Vahid Halilhodziç’in raporu ve onayı olmadan böyle bir karar alamayacağı ve operasyonun tamamen Boşnak teknik adamın bilgisi ve isteği dahilinde yapıldığı da iddialar arasında bulunuyor.